Deve Sütünün Faydaları

Deve sütü geleneksel sütten biraz daha tuzludur. Arap dünyası genelinde yaygın olarak tüketilir ve iyi peynir üretimi için uygundur. Bu süt, B ve C vitaminleri bakımından zengindir ve inek sütünden 10 kat daha fazla demir vardır.

Deve sütü bir 'farklı tadı' olduğu söyleniyor, henüz dünyada pek çok insan deve dütünü tatmamıştır.. Bileşimi inek sütü olduğundan daha çok anne sütüne yakındır. Ayrıca antikorları içerir ve bu kanser gibi ciddi hastalıklara karşı yardımcı olabilir, HIV / Aids, Alzheimer ve hepatit B Batı'da geleceğin 'süper yiyecek' olacak ve gelişmekte olan ülkeler için çok ihtiyaç duyulan gelir kapısı olabilir. Birleşmiş Milletler deve sütü için Arap ülkeleri ile ve Afrika ülkeleri ile çeşitli çalışmalar yapmaktadır.


Deve sütü geleceğin 'İnsülin' olacak mı?

Deve sütünden sağlık yararları insülin benzeri protein ve bağışıklık üzerinde olumlu bir etkisi olacak diğer faktörler yüksek konsantrasyon varlığı kaydedilmektedir. O (mide gibi) asidik ortamda kolayca koagüle etmediği gerçeği bağırsaklarda emilim için hazır hale getirir. Deve sütünün anti-diyabetik eylem deve seçim atfedilmiştir (veya olduğu varsayılan!) Tuzlu otlar ve bitkiler, (neem) gibi bazı şifalı bitkiler de dahil olmak üzere çölde doğal bitki örtüsü üzerinde otlatma / tarama,.

Somali ve Kenya, Deve sütü değerini tanımak, bazı şeker hastaları kendi Diyabet kontrol Deve sütü terapisi kullanır.


Deve sütü yeni Viagra mı?

Çiftçi Vimaram Jat, 88 yaşında bir çocuğu olan Rajasthan Hindistan devlet, Deve sütü iki-üç litre bir gün içme onun erkeklik indirdi. O her gün cinsel ilişki ve vefatına kadar bunu planlıyor!

Deve sütü güzellik ürünleri dayanır?

Deve sütü cildi dolgunlaştırmak bilinen ve ince çizgileri yumuşatır olan Alfa Hidroksi asitler doğal bir kaynağıdır. Deve Sütü sabun en lüks banyo deneyimi sağlar.

Deve sütü ürünleri zaten böyle sabun ve yoğurt gibi mağazaların raflarında götürüyor. Deve sütlü - Yeni bir incelik oluşturmak için - Avusturyalı çikolata üreticisi Al-Ain Arapça bir deve çiftliği (BAE Birleşik Arap Emirlikleri) ile güçlerini birleştirdi. Ancak henüz choclates BAE sadece mevcut olan fakat Arabistan tatlı elçisi olarak dünyayı fethetmek için sayılır.Deve Sütü Hakkında Haber ve Bilgiler

Kırışıklık tedavisi için deve sütü

Hindistanlı bilim adamları, kırışıklıkları gidermek ve cilde renk getirmek için bir cilt bakım ürünü üretilmesinde deve sütünden faydalanacaklarını açıkladılar.

Bilim adamlarının oluşturduğu bir araştırma ekibi, deve sütünde kozmetik alanında kullanılabilecek bazı özellikler buldu.

Araştırmacılardan K.M.L. Pathak, deve sütünden elde ettikleri bir kremin bir hastanenin cilt bakım ünitesinde 4 aydır en az 20 kişi üzerinde denendiğini söyledi. Pathak, ancak laboratuar testlerinin ardından ürünün ticari olarak üretilebileceğini söyledi.

BAE, Avrupa'ya deve sütü satacak
Avrupa Komisyonu'nun güvenlik ve gıda standartları konusunda yeşil ışık yakmasının ardından Birleşik Arap Emirlikleri'nin Avrupa'ya deve sütü ihraç edeceği bildirildi. Resmi haber ajansı WAM'ın bildirdiğine göre El İttihad gazetesine konuşan Çevre ve Su Bakanlığı Tarım ve Hayvan İşleri İdari Müdürü Abdullah El Canan, BAE'nin önümüzdeki yıldan itibaren ihracata başlayacağını ve Avrupa Birliği'ne ilk deve sütü satan ülkelerden biri olacaklarını söyledi.

Avrupa Birliği'nden gelen onay mektubunda BAE tarafından verilen bilgilerin tam olduğu ifade edildi. Yetkiliye göre bundan sonra her ay deve sütü üzerinde 10 adet analiz ve test yapılacak. Bir yıl sonunda 120 testin sonucu AB'nin ihracat kurallarına uyup uymadığının tespiti için yetkili kuruma gönderilecek. Onay aşamasının parçası olarak AB yetkilileri de bir dizi deve sütü çiftliğini ziyaret edecek.

Geçen Şubat'ta Dubai'de düzenlenen gıda güvenliği konferansında sunulan bir araştırmada deve sütünün özellikleri tanıtıldı. Deve sütü daha az yağ ve kolesterol içermesi ve potasyum ve demirinin yanısıra sodyum ve magnezyum gibi mineral bakımından zengin olması nedeniyle daha besleyici kabul ediliyor. Zengin protein kaynağı sütü kaynatmaya da gerek yok. Ayrıca içerisindeki özel bileşimler dolayısıyla diğer süt türlerine kıyasla daha uzun raf ömrüne sahip.

Deve sütünün, içeriğindeki insülin benzeri proteinden dolayı diyabet hastalığını kontrol altında tutacağı ve gıda alerjilerine karşı iyi gelebileceği iddia ediliyor.

Uzmanlar, Avrupalı tüketicileri deve sütüne alıştırmak için BAE'nin kapsamlı bir pazarlama kampanyası yapması ve tüketicileri deve sütünün inek sütüne kıyasla daha sağlıklı bir alternatif olduğuna inandırması gerektiğini ifade ediyor. Kaynaklara göre Avrupa'da deve sütü fiyatı inek sütü fiyatının dört katına kadar çıkabilecek. BAE'de bir litrelik günlük süt 1.5 dolardan satılırken aynı miktardaki deve sütünün fiyatı 2.5 doları buluyor.

 Deve sütünün faydaları
Batı Afrika ülkesi Moritanya’da mandıra işleten İngiltere doğumlu Nancy Abiydirrahmani, vitamin zengini deve sütünün vücudu hem içten hem dıştan temizlediğini ileri sürdü. 

Afrika’nın ilk ticari deve sütü mandırasını açmasıyla tanınan Nancy, deve sütünün temizleyici özelliğinin bulunduğunu, damarlara iyi geldiğini ve idrar söktürücü olduğunu kaydetti. 

“Size güzel bir görüntü sağlıyor” diyen Nancy, deve sütünden kozmetik üretme çalışmalarına başladığını belirtti. 

İspanya’da mühendislik tahsili yapmış Nancy, deve sütüyle krem ve sabun yapmayı ve bunları pazarlamayı düşündüğünü bildirdi. 

Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın her gün deve sütüyle yıkandığının anlatıldığına da değinen Nancy, Moritanyalı kadınların temiz ve pürüzsüz bir görüntü için hala deve sütü içtiklerini söyledi.